Kung Fu Panda

Lõvi,nõid ja riidekapp? Ei, hoopi madu, rohutirts, tiiger, ahv, toonekurg ja …panda. Need on kangelased kellega saame tutvuda videomängus Kung Fu Panda. Loodud samanimelise animafilmi ainetel suudab mäng pakkuda sama palju ja veel rohkemgi seiklust kui film. Välja töötasid mängu neli erinevat mänguloojat: Luxoflux (X360, PS3); Beenox (PC); XPEC (Wii, PS2) ja Vicarious Visions (NDS). Ilmavalgust nägi mäng juunis 2008 aastal.

Minu kätte sattus mängu Xbox 360 versioon. Kuna Luxoflux on ka varem teinud filmil baseeruvaid mänge (Shrek 2, Transformers) siis teadsin, et oodata on midagi keskmisest paremat.

 

Mängust.

Mäng areneb ümber Po, hiiglasliku panda, kelle unistuseks on saada parimaks kung fu võitlejaks. Kahjuks tema kaal ja kohmakus teevad sellest unistusest midagi kättesaamatut. Kuid siiski, endalegi üllatuseks leiab Po ennast varsti raskelt teekonnalt päästmaks maad kurja lumeleopardi Tai Lung käest. Lumeleopardi kurja plaaniga ühinevad veel Suurte Gorillade hõim ja Kuldsete Krokodillide hõim, kellede ülesandeks saab varastada Jade palee aarded. Lisaks sellele, erinevalt filmist, vangistatakse Kartmatu Viisiku liikmed hõimude poolt lihtsalt selleks, et Master Shifu saaks neid päästma minna. Mängus tuleb käia nii mööda filmist tuttavaid radu kui läbida täiesti uusi seikluseid.

Mängitavus.

Kung Fu Panda sihtgrupiks on peamiselt lapsed. Mängija astub Po rolli, õppides erinevat võitlustehnikat ja erivõtteid. Kohati tuleb lahendada ülesandeid mingi muu tegelasega peale panda. Igal tasemel saab korjata münte, millede eest saab taseme lõpus osta Po-le juurde erinevaid oskusi, rõivaid ja suurendada ta vastupidavust. Mängu käigus on mängijal võimalik lahti lukustada erinevaid tegelasi, sealhulgas Master Shifu ja Kartmatu Viisiku, tugevatest võitlejatest loodud grupi, kellest igaühel on oma erilised võitlusvõtted ja minimängud. Kasutada saab ka valitud esemeid ümbruskonnast, lüüa vaenlasi maas vedeleva kepiga või visata neid lillepotiga. Po juhtimine on kõike muud kui raske ja igav. Veere nagu pall, hüppa ja karga, tehes samal ajal igasugu veidraid lööke, jne. Arvestama peaks, et PEGI andis mängule hinnanguks 7+ ja seda ka põhjusega, vägivalda ja madistamist on mängus küllaga. Mõistatused, mis mängus ette tulevad, on eelkõige mõeldud just antud vanusest ülespoole. Peale iga taseme lõppu juhatab Po hääl sisse uue taseme, viies seega mängija hästi kurssi mängus toimuvaga. Siiski soovitan kõigil lastevanematel oma võsukestele kõigepealt filmi näidata.

Mäng on siiani saanud kriitikutelt positiivseid hindeid üle kogu maailma. Eriti on kiidetud Wii versiooni mängust, kus puldi liikumisandureid ära kasutades saab praktiseerida erinevat võitlustehnikat. Natuke kergemal moel on seda kasutuses ka PS3 versiooni puhul, kus kasutatakse ära sixaxise eripärasid.

Heli ja Graafika.

Panin need kaks kokku kuna pikalt ei ole neist midagi kirjutada. Tundub, et hääled on sisse lugenud sama tiim kes filmilegi. Dialoogides on üritatud järgida samasugust humoorika joont ja Po lemmik sõna “awesome” ei jää ka siin tahaplaanile.

Graafika on sama mis enamusel praeguse aja platvormeritel (LEGO seeria, Wall-E, Ratatouille jne). Sama ilus ma mõtlen. Mäng toetab FullHD graafikat mis toob mängu ilu tõsiselt esile.

Mitmikmäng.

Jah, mitmikmäng, mitte online nagu olen tavaliselt oma ülevaadetes öelnud. Põhjus lihtne – mängul ei ole online osa (X360 verioonil vähemalt), olemas on aga offline mitmikmäng kuni neljale inimesele. Mitmikosa võimaldab mängida nii koos sõpradega kui ka nende vastu. Valida on erinevate mängutüüpide vahel: 2 vs. 2, Team Survival, Team Play, Brawling ja Minigame. Olemas on palju erinevaid tasemeid kus mitmekesi hullata, enamus neist tuleb lahti lukustada korjates põhimängus rohelisi münte. Tõsiselt kahju muidugi, et sõpradega ei saa mängida üle interneti vaid tuleb end iga kord kellegi juurde vedada või sõbrad külla kutsuda. Kui mitmikosa on mängu juba sisse ehitatud siis ei tohiks ju nii raske olla sinna lisada ka online tugi.

Kokkuvõte.

Kung Fu Panda näol on tegemist tõeliselt hea platvormikaga mida on hea mängida ka mitmekesi. Plussideks kindlasti ilus graafika, hea hääletöö ja lõbus mängitavus (igav juba ei hakka). Miinusteks online puudumine (mitmikosa on küll olemas) ja mängu lühisus, mäng on umbes kaks korda pikem kui film (3h-3,5h). Laste jaoks muidugi sutsu pikem. Samas kui vaadata mängu sihtgruppi (7+) siis ei ole need miinused hullud midagi. Luxoflux on taas tõestanud, et nad oskavad mänge teha. Minu hinne 8/10

By Joonas74 16.04.2009

Rubriigid: Ülevaated. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.