Uurime Playstation 4 ja Xbox One avapäeva ekslusiive.

ps4-vs-xbox-one

 

Nonii, uued tegijad konsoolid on paari kuu pärast juba välja tulemas. Suurtel mängusõpradel on kindlasti eeltellimus ühele või teisele juba tehtud kuid kindlasti on neid kes ei ole veel oma otsust langetanud, et kumba osta. Või osta mõlemad? Mina plaanin ka mõlemad osta, kuid mitte korraga, ikka pisikese vahega. Kuid kumba ennem? Oma valiku langetan eelkõige mängude osas, mida on mul võimalik kohe avapäeval mängida kui konsooliga koju jõuan, seega vaataks läbi mõned Xbox One kui ka PS4 avapäeva eksklusiivmängud, mida ainult nendel konsoolidel mängida saab. Oodatud on ka teie arvamused, seega kerige alla lehe lõppu, kus saate postitust kommenteerida.

 

PS4

Killzone: Shadow Fall

 Killzone Shadow FallKaua oodatud järg ekslusiivsele Playstationi mängule, mis on mängijatele pakkunud kiiret märulit juba Playstation 2 konsoolist alates. Oma ilusa pildi ja unikaalse keskonnaga on see mäng võitnud juurde fänne iga ilmunud mänguga ja vaadates seni avalikustatud videosid mängust, ei saa öelda, et ka seekord teisiti läheks.

Taaskord visatakse mängija helendavate silmadega Helghast sõdurite vastu läbi futuristliku ja robustse üksik- ning mitmikmängu. Seekord on mängijale abiks OWL lahingudroon, mida on võimalik käivitada ja juhtida läbi PS4 puldil asuva puuteplaadi. Killzone ei pruugi küll kuuluda selliste tippude kõrvale nagu Call of Duty, Halo või Battlefield, kuid kindlasti saab just see mäng mõne januse mänguri jaoks selleks kaalukiviks, mis paneb teda just PS4 kasuks otsustama.

DriveClub

DriveClubUus üllitis Motorstormi loojatelt, mis siiani nähtu põhjal peaks rahuldama ka kõige graafikanõudlikumad võidusõidu fännid. Milline olekski üks õige konsooli väljatulek ilma silmi piinavalt fotorealistliku võidusõidumänguta!? Tuli ka PS3 omal ajal välja käsikäes Motorstorm esimese osaga, mis oma pildi iluga paljud ahhetama pani.

DriveClub keskendub pigem mitmikmängu ja sotsiaalse poole peale, kasutades ära Playstation 4 laiendatud online võimalusi. Mängijad saavad luua oma klubi, mille ridades on võimalik vastu astuda mängijatele üle terve maailma, alistada erinevaid väljakutseid ja tõusta mööda rahvusvahelisi edetabeleid. Radasid on palju üle terve maailma ja autod on äärmiselt kohandatavad ka kõige nõudlikumale juhile. Playstation Plus omanikud saavad mängu omale avapäeval tasuta, kuid seda vaid limiteeritud võimalustega – lahti on vaid teatud rajad ja autod. Seega kel mekk juba keele peal ja alla loputada seda ei õnnestu, peaks tõsisemalt kaaluma mängu täisversiooni ostmist.

Knack

KnackAinsana siin mängude nimekirjas on just Knack mõeldud nii lastele kui täiskasvanuile, meenutades oma multikalaadse stiili ja lihtsa mängitavusega pigem vanemaid platvormereid. Mängul on isegi juures lokaalne kahe mängija võimalus, kus näiteks laps saab mängida peategelase robot versioonina, kellel puudub võimalus mängus toimuvat otsustavalt mõjutada. Sama tehnikat kasutas ka Megamind-i multika mäng ja iga lapsevanem kes on põnnidega koos midagi mänginud teab kui teretulnud selline vaheldus on.

Knack on ka teises mõttes eriline mäng. Ta on nii öelda see õige “launch” mäng millega konsoolitootjal on võimalus demonstreerida oma konsooli funktsioone ja jõudlust. Kogu mäng keerlebki maagilise tegelase Knack ümber, kes neelab ja väljutab tuhandeid objekte korraga, et ennast suuremaks ning väiksemaks muuta, lubades sellega Playstationil demonstreerida oma ülivõimekat jõudlust nii video kui protsessori poole pealt.

Basement Crawl

Palju ei ole teada selle kummalise allalaetava mängu kohta. Siiani oleme näinud vaid paari mängulooja poolt avaldatud pilti paarist tegelaskujust. Mäng ise on kuni kaheksale mängijale, pannes nad üksteise vastu võistlema erinevatele labürindi taolistele tasemetele, kus nad peavad seadma üksteisele lõkse, arendades selle käigus oma oskusi järgmistele ja veel ohtlikumatele tasemetele.  Sellest mängust hakkame ilmselt rohkemat kuulma PS4 väljatuleku lähenedes, vahepeal aga võib igaüks ise arvata, mis laadi mänguga tegu on, võttes arvesse seni avaladatut ehk siis kolme karakteri mängust: pime tüdruk deemonlikul kaisukarul, väike kloun monorattal ja jalutu ohutustestide mannekeen. baasement_tydruk BasementCrawl2_dummi BasementCrawl_kloun            

 

 

 

 

 

N++

n++Järjekordne PS4 eksklusiivne allalaetav mäng millest eriti palju teada ei ole. Tegemist siis ´96 aasta menumängu “N” järjega, mis kordas oma edu kui ta lisati Xbox Live Arcade kogusse “N+” nime all.  Siiani on mänguloojad avaldanud vaid seda, et mäng pakub sama kiiret platvorming seilust kui tema eelkäija kuid seda uuenenud välimuse ja täienenud mitmikmängu võimalustega. Samuti on lubadut rohkem võimalusi oma tasemet loomisel.

Resogun

resogunMe ju kõik mäletame Super Stardust HD’d, soome mänguloojate hittmängu, mis testis PS3-e graafilise piire kui too oli alles lapsekingades? Housemarque on valmis sama tegema oma uue mänguga Resogun, platvormiks eksklusiivselt PS4.  Mäng on tavaline 2D kõrvaltvaate tulistamine, kus mängijal tuleb oma kosmoselaeva juhtida läbi silindriliste tasemete. Loojad ise on öelnud, et mäng saab enamasti olema retrohõnguline, kuid intensiivse HD graafikaga ja sügavama strateegiaga. Saame näha.

Resogun oli ühtlasi minu viimane PS4 mäng siin nimekirjas, siirdume edasi Xbox One juurde.

Xbox One Logo

 

Ryse: Son of Rome

image_ryse_sons_of_rome-22276-2061_0004 Far Cry esimese osa ja Crysis seeria looja Crytek on võtnud eesmärgiks juba avapäeval demonstreerida Xbox One graafilist võimekust. Seda kasutab aga Microsoft targalt ära, olles teinud Ryse’st kõige promotuima mängu oma uuele konsoolile. Kahtlemata saab sellest mängust ka avapäeva suurim müügihitt.

Lugu räägib rooma sõdurist ja tema tõusust kindraliks, juhtides oma sõdureid läbi veriste lahingute. Enamus võitlusest sisaldab endas täpselt ajastatud lööke mille lõpus on võimalik esitada julm ja verine hukkamine, mis omakorda premeerib mängijat punktidega, mille abil on võimalik oma oskusi arendada. Mängu on sisse ehitatud ka Kinect tugi, mille abil on võimalik jagada käsklusi ekraanil olevatele sõduritele. Siiani näidatud demod on olnud meeli erutavad, Ryse on kindlasti üks nendest mängudest mis tutvustab meile järgmise konsooligeneratsiooni võimalusi.

Dead Rising 3

Dead Rising 3Capcomi Dead Rising seeria on laialdaselt peetud üheks juhtivamaks zombie mänguks viimastel aastatel ning see ütleb nii mõndagi, arvestades kui palju zombie mänge selle aja jooksul ilmunud on. See seeria uusim mäng erineb mõnevõrra oma eelkäiatest, olles tiba süngema tooniga, kuid säilitades siiski talle omase “kõik asjad on relvad” tüüpi mängitavuse.

Uue lisana on mängijatel võimalus täiustada autosid erinevate relvade ja lisadega, et see siis tänavale viia ja läbi zombide hordide omale teed rajada. Kõigil kel kodus tahvelarvuti on võimalus läbi Xbox One Smartglass programmi saada ligipääs erimissioonidele ja saata ülevalt õhurünnakuid, abistamaks all sõdijaid. Kui Kinect sensor mängimise ajal töötab siis reageerivad zombid isegi sinu toas kostuvate häälte peale, mis muudab mängitavuse varasemast väljakutsuvamaks ja pingelisemaks. Arvestades siiani nähtut võib arvata, et Dead Rising 3 saab Ryse kõrval üheks arvestatuimaks Xbox One müügiartikliks.

Forza Motorsport 5

Forza 5Aastaid juba on Forza seeria olnud number 1 sõidusimulaator Xboxi peal, sama roll mida Gran Turismo Playstationil täidab. Uuele konsoolile ilmuv seeria viies mäng kandideerib ka sel korral number 1 tiitlile. Mäng on loodud kasutamaks ära kõike mida Xbox One pakub, nii riistvara kui tarkvara poole pealt.

Üks tähtsamaid uuendusi on Drivatar süsteem, mis jälgib sinu sõidustiili ja omadusi ning laeb kogutud andmed üles pilvesse kui TI (tehisintellekt). Isegi siis kui sa sõidad üksikmängus arvuti loodud vastaste vastu võistled sa tegelikult kellegi teise poolt üles laetud Drivatariga, ehk siis arvutiga mis sõidab kui päris inimene. Kui sa oled Forza fänn siis sa juba tead kõike seda ja just see mäng on see mille pärast sa juba avapäeval konsooliga poest koju kiirustad.

Killer Instinct

Killer InstinctKiller Instinct on mäng mille eelmine osa ilmus täpselt 17 aastat tagasi (Nintendo64, Killer Instinct: Gold) ja mille järge on seeria fännid kannatamatult oodanud. Ja siit ta tuleb, sisenedes modernsesse mängugeneratsiooni on mäng saanud täieliku 3D graafika toe, kuid säilitanud oma kombo-põhise intensiivse mängitavuse mis selle seeria kunagi populaarseks tegi.

Kuna mängul on juba suur fännibaas, on Micrososft otsustanud hinnaga natuke eksperimenteerida. Põhimäng on tasuta saadaval läbi Xbox Live poe, kuid sisaldades ainult ühte tegelast, Jago’t. Iga lisa tegelena maksab 4,99€ ($4,99), või siis on võimalus osta tegelaste pakke, kuid milliseid tegelasi need sisaldavad ja mis hindadega need müüki tulevad ei ole veel teada. Selline käitumine tõmbab kindlasti ligi uusi fänne, kuna tasuta mängud justkui sunnivad ennast proovima. Selge on see, et esimese paari nädala jooksul saab näha väga palju Jago vs. Jago matše.

Fighter Within

Ubisofti järgmine kaklusmäng, Fighter Within, keskendub puhtalt Kinect sensorile. See on mäng mida on oodatud juba ajast, mil Microsoft esimest korda oma käed-vaba mängusüsteemi tutvustas. Miks? Sest just selles keerukas kaklusmängus imteerib mängutegelane üksikasjalikult Kinecti ees oleva mängija liigutusi. Mängus on palju erinevaid tegelasi, kel kõigil oma tugevad kaklustiilid, mille abil saab alistada vastaseid nii üksik- kui mitmikmängus. 

Fighter Within

Õnneks ei pea oma sõprade alistamiseks keerukaid võitluskunste õppima ja keereldes mööda tuba tatsama, spetsiifilisemad ja keerukamad löögid käivitatakse teatud kindlaid kombosid tehes. Kindlasti saab see olema uus ja huvitav (ning väga kurnav) kogemus, kuid ei ole veel teada millise täpsusega ning kui sujuvalt kogu mängitavus olema hakkab, eriti just üle interneti mängides.

Crimson Dragon

Crimson DragonCrimson Dragon on järjekordne allalaetav mäng millele on suured ootused pandud, kuna see on väga sarnane Panzer Dragoon’i seeriaga, arvestades, et ka looja on neil sama, Yukio Fatatsugi. Nagu ka tema sarnane eelkäija on ka selle mängu eesmärgiks lennata draakoni seljas mööda keerukat fantaasia maailma ja tulistada alla erinevaid vastaseid ning täita ette antud ülesandeid.

Olenevalt eelistusest saab draakonit juhtida nii puldiga kui ka Kinect sensori abil. Järjest raskemaid ja keerukamaid missioone saab ette võtta nii üksi kui ka sõbra abiga. Arvestades teisi Xbox One allalaetavaid mänge paistab just see mäng teistest rohkem silma, seda just oma terava graafika ja huvitavate vaenlaste tõttu.

Peggle 2

Peggle 2

Looja PopCap ei ole avaldanud eriti palju Peggle 2 kohta, teame vaid, et mingi kindla aja on see mäng Xbox One eklusiiv. Tegelikult ei erine see mäng eriti oma esimesest osast. Kui oled seda mänginud siis tead kuidas asi käib: tuleb tulistada pall värviliste kujude pihta üritada tabada nii palju kui võimalik, kasutades erinevate lisade abi. Mäng on ülimalt lihtne, kergelt õpitav ja lõbus, mis röövib tunde su elust ilma, et sa sellest aru saaksid. Rahuldus garanteeritud.

Kuigi, kuna see mäng on PopCap’i sulest, firma kes lõi ka Bejeweled ja Plants vs. Zombies seeria, on vaid aja küsimus millal ka see mäng tuleb kõige peale, alustades arvutitega ja lõpetades mobiiltelefoniga.

Powerstar Golf

Powerstar GolfPowerstar Golf’i saab vist kõige enam võrrelda Hot Shot Golf seeriaga, eriti nende sarnase arkaad-stiilis mängitavuse ja disaini tõttu. Mängija saab valida erinevate kirevate tegelaste vahel, igaühel oma taustalugu ja erilised unikaalsed võimed.

Mäng sisaldab endas ka sotsiaalseid elemente, näiteks võimalust vaadata kuidas mõnel sõbral sama raja läbimine kulges ja nendele väljakutse esitamine, et nad lööksid üle sinu skoori. Kuid jah, enamus mängust keerleb siiski täiesti tavalise golfi mängimise ümber. Mäng võib olla küll lõbus kui ta välja tuleb, kuid ei saa pahaks panna kesist huvi mängu vastu, mis on loodud Zöe Mode poolt, kelle senised põhitegijad on olnud SingStar ja Zumba Fitness.

Powerstar Golf oli ka minu viimane mäng selles nimekirjas. Loodan, et olin abiks tutvumaks saabuvate mängudega ja valimaks millist konsooli osta. Loomulikult on neid mänge rohkem, kui siia kirja panin, kuid kõike ei ole mõtet ka välja välja tuua. Allpool toon välja nimekirja mõlema konsooli mängudega, ka ühistega. Mitte kõik neist ei ole avapäeval mängitavad.

 

xboxps4

 

PS4 Mõlemad Xbox One
Dark Sorcerer? Assassin’s Creed IV: Black Flag Below
DCOU Battlefield 4 Crimson Dragon
Deep Down Call of Duty: Ghosts D4
Warframe The Crew Dead Rising 3
Don’t Starve Destiny Fantasia: Music Evolved
Drive Club Dying Light Forza 5
FinalFantasy XIV: Realm Reborn The Elder Scrolls: Online Halo
Killzone Shadow Fall Final Fantasy XV Killer Instinct
Infamous Second Son Kingdom Hearts III Lococycle
Knack EA sports UFC Powerstar Golf
Galak-Z FIFA 14 Project Spark
Octodad: Dadliest Catch Just Dance 2014 Quantum Break
Tekken Revolution Madden 25 Rabbids Invasion
Mercenary Kings Metal Gear Solid V:
The Phantom Pain
Ryse: Son of Rome
Planetside 2 Need For Speed: Rivals Sunset Overdrive
Secret Ponchos Mirrors Edge 2 Titanfall
The Witness NBA 2k14 Zoo Tycoon
Order 1866 NBA Live 14 Zumba Fitness World Party
Outlast Peggle 2
Primal Carnage: Genesis Plants vs Zombies Garden Warfare
Ray’s The Dead Thief
Transistor Star Wars: Battlefront 3
PlayRoom Skylanders Swapforce
Sniper Elite 3
Trials Fusion
Watch Dogs
Wolfenstein: New Order
The Witcher 3: The Wild Hunt
The Division
Diablo 3
Minecraft

Abiks olid: Gizmag.com, google.com, IGN.com

Rubriigid: Blogi. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.