Too Human

Too Human on eepiline rollimäng, tehtud eksklusiivselt Xbox 360 mängukosoolile, tootjaks Silicon Knights ja levitajaks Microsoft Game Studios. Mäng jõudis avalikkuse ette 2008 aasta suve lõpul, olles selleks hetkeks olnud arendamisel ligi kümme aastat. Esialgne versioon mängust oli plaanitud Sony Playstation konsoolile (1999), seejärel Nintendo Gamecube peale (2000). Aastal 2005 ostis Microsoft kõik õigused mängule ja nii kuulutatigi lõppversioon välja mängukonsoolile Xbox 360. Mainimist vääriks on ka mängu eelarve, milleks oli 80 miljonit USA dollarit. Rahastas seda eksklusiivi loomulikult Microsoft. Kas raha läks ka asja ette saame kohe teada.

 

Mängust.

Mängu kätte võttes olid ootused suured. Olles ise Norra mütoloogia austaja ja mänginud läbi demo, ei jaksanud täisversiooni mängust ära oodata. Natuke lähemalt siis. Algselt triloogiana plaanitud mäng viib meid Norra mütoloogiasse, kus jumalaid kujutatakse küberneetiliselt täiustatud inimestena, loodud kaitsma inimkonda hävingut toovate masinate armee eest. Mängija asub Norra jumala Baldur-i rolli, olles vähem küberneetiline kui teised jumalad. See teeb temast “liiga inimliku” (too human) jumala. Mäng on hack’n’slash tüüpi. sisaldades ohtralt rollimängule omaseid elemente nagu asjade kogumine, varustuse uuendamine ja erinevate mängijaklasside valimine. Relvi on mängus väga palju, neid leiab mängu jooksul igalt poolt ja saab ka ise luua. Relvaklasse on 15, sisaldades endas mõõkasid, kirveid, püstoleid, lasereid, automaate ja palju muud. Samuti on saadaval erinevad kaitserüüd, mis osati sisaldavad endas ka maagilisi jõude: ühed ravivad mängijat, teised aga annavad löögijõudu juurde. Erinevaid elemente kombineerides on võimalik luua väga tugev sõdalane. Võimeid saab omandada ka külastades vahetevahel “küberruumi” (cyberspace), mis on kui paralleelmaailm. Küberruum ja päris maailm on otseselt omavahel seotud. Näiteks tuleb osad uksed avada küberruumis olles, samal ajal avanevad need ka päris maailmas. Mängu tausta, toimuva ja peategelase kohta saab infot mängus olevatest videoklippidest.

Mängitavus.

Mängitavus on väga hästi lahendatud. Koos saab kasutada nii külmrelvi (mõõgad, kirved jne) kui ka tulirelvi. Mõõgavõitlus on lahendatud kummaliselt ja intrigeerivalt – parema pulgaga erinevatesse suundadesse osutamine paneb tegelase sinnapoole libistama ja vaenlasi ründama. Põhirõhk mängus ongi just nimelt mõõkadel, need on piisavalt võimsad, et tavaline vaenlane paari löögiga alistada. Kombineerides selle uudse juhtimissüsteemiga tekib vaenlasi alistades ülim tunne mis võtab igasuguse isu kasutada tulirelvi. Tundub, et mänguloojad seda soovisidki ja said ka väga hästi sellega hakkama. Algselt natuke keerulisena tundunud relvade ja kaitserüü uuendamine ning parandamine (mida saab teha vaid jumalate linnas) vajas lihtsalt harjumist ning tundus hiljem isegi liiga loogilise ja lihtsana. Mäng on tegelikult üks (kohati tüütavalt) suur lahingupidamine ja asjade korjamine (Diablo, kui keegi mäletab). Surma saades ei pea taset uuesti alustama, mängija lihtsalt ilmub uuesti natuke lahingust eemal ja saab kohe uuesti möllu söösta.

Graafika.

Too Human graafika on küll ilus, kuid natuke aegunud. Kümme aastat töös olnud mängult oleks natuke rohkemat oodanud. Mäng tuli välja 2008 aastal seega aegunud graafika ei õigusta ennast kuidagi. Resolutsioonidest toetab mäng kuni 1080p ehk siis FullHD pilti. Detailsus on väga hea ja värvidki ilusad. Ei ole ei liiga sünge mäng ega ka liiga värviline.

Heli.

Helitöö on märkimisväärselt hästi tehtud. Taustamuusika sobib ideaalselt erinevate olukordadega ja tekitab keset lahingut tunde nagu oleks kinos mõnda märulit vaatamas. Muusika on metal/rock ja võimsa sümfoonia orkestri segu ning jätab väga sügava mulje. Kellele muusika meeldima hakkab siis mängule on tehtud ka soundtrack. Tegelaste hääletöö juures pikemalt ei peatuks, need ei ole kehvad ega ka midagi märkimisväärset.

Online.

Kui üksi mängides igav hakkab või kuhugi toppama jääd siis on võimalik sõber appi võtta. Mäng ei toeta küll split-screen koostööd, küll aga on võimalik Xbox Live kaudu ühiselt mürgeldada. KUID, siinkohal olen nördinud ja pahane, mäng toetab onlines ainult kahte mängijat. Ei saa aru mis toimub, on aasta 2008/09, inimesed mängivad aina rohkem võrgu kaudu sõpradega ja Silicon Knights otsustas võrgupoole teha ainult kahele inimesele! Andestamatu, oleks tahtnud ikka suurema grupiga vaenlasi alistada (8 oleks olnud normaalne). Seda võib ühtlasi lugeda ka mängu kõige suuremaks miinuseks.

Kokkuvõte.

Mäng loob väga huvitava pildi Norra mütoloogiast, sisaldab kõiki vajalikke rollimängu elemente ja suudab pikaks ajaks teleri ette naelutada. Nautida saab väga head mängitavust ja veel paremat muusikat. Online on küll väga suur miinus aga viskame selle kivi praegu tootja kapsaaeda ja jätame selle argumendi kõrvale. Üldiselt sai Silicon Knight hakkama suurepärase rollimänguga, mis on vahelduseks kõikidele neile rüütli mängudele milledeks kõik rollikad muutunud on. Tore on hetkeks ka masinaid mõõgaga demonteerida. Minu poolt soe ostusoovitus ka neile kes ei ole varem rollimängudega kokku puutunud. Esimeseks rollikaks kõlbab küll. Minu hinne 8/10.

By Joonas74 12.03.2009

Rubriigid: Ülevaated. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.